jueves. 01.10.2020 |
El tiempo
jueves. 01.10.2020
El tiempo

Os equipos galegos estarán cos salamantinos e o Zamora no subgrupo A

Bergantiños. RC DEPORTIVO
Bergantiños. RC DEPORTIVO
Apobado o novo formato da categoría de bronce, que consta de cinco grupos de dous subgrupos de once equipos

A comisión de presidentes de federacións autonómicas acordou, cunha abstención e sen ningún voto en contra, propor a composición dos grupos da Segunda B para a tempada 2020/21 para que sexa ratificada pola comisión xestora da RFEF.

Deste xeito, os equipos galegos compartirán un grupo de once equipos cos tres rivais salamantinos –Guijuelo, Salamanca e Unionistas de Salamanca– e o Zamora en subgrupo A de o grupo 1.

Composición:

-- Grupo I:

- Subgrupo A: Coruxo, Pontevedra, Racing Ferrol, Celta B, Deportivo, Compostela, Guijuelo, Zamora, Salamanca e Unionistas de Salamanca.

- Subgrupo B: Covadonga, Mariño de Luanco, Lealdade de Villaviciosa, Oviedo B, Sporting B, Langreo, Burgos, Leonesa, Valladolid Promesas e Numancia.

-- Grupo II:

- Subgrupo A: Areas, Athletic B, Barakaldo, Portugalete, Alavés B, Real Sociedade B, Real Unión, Amorebieta, Leioa, Laredo e Racing Santander.

- Subgrupo B: Calahorra, SD Logroñés, Haro, Izarra, Tudelano, Osasuna B, Mutilvera, Ebro, Tarazona e Ejea.

-- Grupo III:

- Subgrupo A: Prat, L'Hospitalet, Badalona, Andorra, Barcelona B, Gimnastic Tarragona, Lleida, Espanyol B, Cornellá, Llagostera-Costa Brava e Olot.

- Subgrupo B: Alcoyano, Atlético Levante, Atzeneta, A Nucía, Hércules, Orihuela, Valencia Mestalla, Vilarreal B, Pena Deportiva e Eivissa-Eivissa.

-- Grupo IV:

- Subgrupo A: Alxeciras, Atlético Sanluqueño, Cádiz B, Marbella, Linense, Recreativo Huelva, San Fernando Insular, Tamaraceita, Mariño e As Palmas Atlético

- Subgrupo B: Betis Deportivo, Recreativo Granada, Córdoba (pendente de resolución), El Ejido 2012, Linares Deportivo, Sevilla Atlético, Lorca Deportiva, Real Murcia, UCAM Murcia e Yeclano.

-- Grupo V:

- Subgrupo A: Navalcarnero, Raio Majadahonda, Atlético de Madrid B, Xetafe B, Las Rozas, Real Madrid Castela, Internacional Madrid, San Sebastián de los Reyes, Atlético Baleares e Poblense.

- Subgrupo B: Mérida, Badaxoz, Don Benito, Villanovense, Estremadura, Melilla, Talavera, Villarrobledo, Socuéllamos e Villarubia.

Os equipos galegos estarán cos salamantinos e o Zamora no subgrupo A
Comentarios